Výprodej

V kategorii výprodej naleznete značkové počítače HP a notebooky HP, Sony, Fujitsu Siemens, Dell, Lenovo a dalších značek, ve špičkové kvalitě za zlomek původní ceny. Jak je možné, že jsou za tak nízké ceny?

Původ zboží z kategorie výprodej

Tato otázka souvisí s původem výprodejového zboží. Výprodejovou nabídky tvoří převážně notebooky, které nebyly užívány koncovým zákazníkem. Výprodejové počítače i notebooky jsou prodávány v rámci různých programů (Factory Refurbished u značky Sony, HP Resale Program u značky HP apod.). Důvodem nižší ceny je obvykle jeden z těchto dvou případů (první je častější):

  1. Tyto notebooky byly určeny pro trh západní evropy, ale neprodaly se, zůstaly ve skladech výrobce a nyní se prodávají za sníženou cenu.
  2. V některých případech se jedná o předváděcí notebooky z výstav a veletrhů, které byly krátkodobě užívány pro účely prezentace.

Výprodejové notebooky jsou obvykle v originálním balení a mohou, ale nemusí obsahovat software. Kromě některých výjimek je software počítače nebo notebooku v cizím jazyce. Stejně tak klávesnice u notebooku bývá bez českých znaků - qwerty. Přestože jsou ve většině případů od nového k nerozeznání, nelze je prodávat jako nové zboží.

Hlavní výhody výprodejového zboží

Za výhodnou cenu získáte profesionální notebook se špičkovými parametry. Často můžete tímto způsobem získat jedinečný model, který se na český trh vůbec nedostal. Sleva proti obvyklé prodejní ceně se pohybuje v řádu desítek procent. Na notebooky i počítače je roční záruka poskytovaná výrobcem. Reklamaci je třeba uplatnit přes prodejce, tedy přes nás. Procento reklamací u výprodejového zboží je podobně jako u nového velmi nízké.

Hledaný výraz(y)

Cena od
do
Výrobce

Ceny včetně DPH
Pouze skladem
Hledat všude